XVIII Konferencja Systemy Informatyczne w Energetyce

26-29.11.2019 / Wisła

Systemy Informatyczne w Energetyce SIwE’19

W ciągu siedemnastu lat istnienia Konferencja SIwE stała się największym i najpoważniejszym spotkaniem branży energetycznej w obszarze informatyki. W ostatniej edycji konferencji (20-23 listopada 2018 r.) udział wzięło ponad 600 Uczestników z ponad 150 firm i instytucji: przedstawicieli urzędów administracji państwowej, energetyki, świata nauki oraz sektora IT.

Najważniejszymi zagadnieniami, które chcielibyśmy w tym roku poruszyć na Konferencji, są:

  • cyberbezpieczeństwo infrastruktury energetycznej
  • energetyczne start-upy
  • systemy łączności w energetyce
  • systemy wspierające obrót energią elektryczną
  • rozwiązania informatyczne dedykowane dla przedsiębiorstw wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej

Konferencji towarzyszyć będą:

  • wystawa urządzeń / systemów / rozwiązań IT dla energetyki
  • warsztaty na temat globalnych kierunków rozwoju informatyki

Konferencja SIwE odbywa się nieprzerwanie od 18 lat – pierwsza miała miejsce w listopadzie 2002 roku w Mikołajkach. Każda jej kolejna edycja poświęcona była aktualnym zagadnieniom ważnym dla energetyki. Przez 18 lat swego istnienia na Konferencji SIwE zaprezentowano zagadnienia związane m.in. z: płatnościami masowymi, billingiem, wdrożeniem TPA, obsługą klienta, konsolidacją systemów informatycznych, paszportyzacją sieci, zarządzaniem rozproszonymi źródłami energii, cyberbezpieczeństwem, ochroną danych osobowych.

W tym roku chcielibyśmy dalej kontynuować temat zainaugurowany w roku 2018 - start’upy w energetyce. Energetyka jest ogromną gałęzią gospodarki, od której poprawnego działania zależą praktycznie wszystkie pozostałe dziedziny przemysłu, stąd też jest często bardzo zachowawcza w swoim działaniu. Jednak bardzo szybki rozwój nowych technologii sprawia, że musi być gotowa do sprostania nowym zadaniom stawianym zarówno przez biznes jak też Klientów. Mając tą świadomość, większość przedsiębiorstw energetycznych pracuje nad własnymi innowacyjnymi rozwiązaniami. Wydaje się, że Konferencja SIwE, dzięki swej wielkości i różnorodności prezentowanych rozwiązań, wydaje się idealnym miejscem do zaprezentowania własnych osiągnięć na tym polu.

Oczywiście, zachęcamy Państwa także do prezentacji najnowszych i najciekawszych rozwiązań z zakresu IT bądź przez Państwa oferowanych, bądź wdrożonych w Państwa przedsiębiorstwie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVIII Konferencji „Systemy Informatyczne w Energetyce SIwE’19”.

Więcej: www.siwe.ptpiree.pl

Organizator:

Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej
ul. Wołyńska 22
60-637 Poznań
Tel.: +48 61 846 02 00
Fax: +48 61 846 02 09
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.ptpiree.pl

ul. Żelazna 69A/25, 00-864 Warszawa
NIP: 5272748904 | REGON: 36286448 | KRS: 0000583075
+22 12 34 678 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© 2018 FSMportal.pl, All Rights Reserved